Kopiowanie treści zabronione

CBD – znacznie zapobiega oraz leczy neurodegradacyjne choroby

Niesamowity postęp w nauce

Dzięki postępowi w nauce, długość średnia życia jest dłuższa i to znacznie od tego jak to wyglądało sto lat temu. Jest to oczywiście pozytywne. Mimo to coraz więcej osób choruje na choroby neurodegradacyjne. Chodzi o takie choroby jak Huntingtona, Parkinsona oraz Alzheimera. Nie wiemy nadal zbyt wiele o neurodegradacyjnych chorobach.

Żelazo i jego wpływ na mózg

Wiemy doskonale, że żelazo gromadzi w częściach niektórych naszego ciała. Musimy także wiedzieć, że znacznie wpływa na rozwój mózgu naszego. W badaniach licznych znajduje się także związek między poziomem nadmiernym żelaza jak i także degradacją mózgu. Pokazały, że nagromadzenie zbyt dużej ilości żelaza odpowiedzialne są poznawcze deficyty, które są związane z niektórymi pośród chorób.

Jądro podstawne

Jednym z obszarów, w którym na pewno się gromadzi żelazo jest podstawne żelazo. Obszar mózgu jest zaangażowany w procesy poznawcze, kontrolę ruchów, uczenie się czy też emocje. Jest także obszarem często związanym z takimi chorobami jak Parkinson oraz Alzheimer.

Niedobory

Jeden z niedoborów, który jest związany z neurodegradacyjnymi chorobami, wyzwala dużo mniej energii w tak zwanych synapsach. To sugeruje, że właśnie mitochondria odgrywać mogą rolę kluczową w utrzymaniu obwodu wydajnego w mózgu neuronów. Żelazo naprawdę zakłóca mitochondriów dynamikę, a to powoduje śmierć ich w większej ilości, niż jest to normalnie. Musimy to mieć dokładnie na uwadze.

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *